اعضای تیم سبدگردانی

 

اعضای تیم سبدگردانی

 

ردیف
نام و نام خانوادگی
سمت
مدرک تحصیلی
گواهی نامه بازار سرمایه
سوابق کاری
1
حبیب فرجی دانا
مدیر سبد
لیسانس اقتصاد صنعتی
اصول بازار سرمایه، تحلیلگری، سبد گردانی،CFA
کارشناس مسئول تحلیل از سال 96 ( تامین سرمایه لوتوس پارسیان) مدیر تحلیل از سال 94( کارگزاری تدبیرگران) ...
2
بهناز کیوان
مدیر سبد
کارشناسی ارشد مدیریت مالی
اصول بازار سرمایه، تحلیلگری، سبد گردانی، معامله گری CFA, level 1
تحلیگر از سال 96( تامین سرمایه لوتوس پارسیان) تحلیلگر از سال 92 (کارگزاری امین آوید)
3
مونا شوریه
مدیر سبد
کارشناسی مدیریت مالی
اصول بازار سرمایه،معامله گری بازار سرمایه،تحلیلگری بازار سرمایه،مدیریت سبد اوراق بهادار
کارشناس تحلیل تامین سرمایه لوتوس پارسیان از سال 94 تاکنون
4
مجتبی جهانگیری
تحلیلگر
کارشناسی ارشد مدیریت مالی
تحلیلگری بازار سرمایه، اصول بازار سرمایه
تحلیلگر(سرمایه گذاری سهم یاسان بهداد)از 89 تا 92 مدیر سبدگردانی(تامین سرمایه لوتوس پارسیان)از 92 تاکنون
مدیر سرمایه گذاری در صندوق های لوتوس پارسیان، اعتماد آفرین پارسیان،ثروت آفرین پارسیان،زرین پارسیان، نیکوکاری رویان و بازارگردانی امید لوتوس پارسیان
5
آرش پناهی بزرلو
تحلیلگر
کارشناسی ارشد مدیریت مالی
اصول بازار سرمایه، تحلیلگری، سبد گردانی، معامله گری
تحلیلگر از سال 96( تامین سرمایه لوتوس پارسیان) مشاور عرضه و پذیرش سال 95( کارگزاری مسکن)
6
سوده گنجی زاده
حسابدار
کارشناسی ارشد حسابداری
اصول بازار سرمایه و عرضه و پذیرش
کارشناس مسئول واحد حسابداری امور اجرائی ابزارهای سرمایه گذاری(تامین سرمایه لوتوس پارسیان)از 94 تاکنون حسابدار صنعتی(شرکت فومن شیمی) از سال 92 تا 93
7
یاسر آب رون
تحلیلگر
کارشناسی ارشد مدیریت مالی
اصول بازار سرمایه - معامله گری اوراق بهادار - تحلیلگری بازار سرمایه - معامله گری قراردادآتی - کارشناسی عرضه و پذیرش
کارشناس معاملات(کارگزاری تامین سرمایه نوین)از تیر 90 تا خرداد 94. کارشناس تامین مالی(کارگزاری سهم آشنا)از اردیبهشت 96 تا شهریور 97.کارشناس ارشد تامین مالی(مشاور سرمایه گذاری سهم آشنا)از مهر 97 تا مرداد 98. کارشناس تامین مالی(تامین سرمایه لوتوس پارسیان)از مرداد 98 تاکنون
8
فریبا آریان فر
بایگان
کارشناسی ارشد مدیریت مالی
اصول بازار سرمایه- معامله گری اوراق تامین مالی- کارشناسی عرضه و پذیرش
کارشناس تحلیل از سال 93 تا 94(کارگزاری بانک ملت) کارشناس سبدگردانی از سال 94 تاکنون(تامین سرمایه لوتوس پارسیان)

خدمات سبدگردانی

در بازار سرمایه، سبد به ترکیبی از اوراق بهادار مختلف اطلاق می شود که به جهت کاهش ریسک سرمایه گذاری تشکیل می‌گردد. سهام مختلف از لحاظ ریسک و بازده با یکدیگر متفاوت می باشند که با استفاده از ترکیب همین تفاوت ها در یک سبد می‌توان به سطح مشخصی از بازدهی با ریسک کمتر دست پیدا نمود. طبق قانون، سبدگردانی عبارت است از: تصميم به خريد، فروش يا نگهداری اوراق بهادار به‌نام سرمايه‌گذار معين توسط سبدگردان در قالب قراردادي مشخص، به منظور كسب انتفاع براي سرمايه‌گذار.

قرارداد سبدگردانی

جهت تشکیل سبد سرمایه‌گذاری، قراردادی بین سرمایه‌گذار و سبدگردان منعقد خواهد شد. این قرارداد در سه نسخه تهیه و تنظیم می‌گردد. یک نسخه از قرارداد در اختیار سازمان بورس اوراق بهادار و دو نسخه دیگر در اختیار طرفین قرارداد یعنی سرمایه‌گذار و سبدگردان قرار خواهد گرفت. آورده سرمایه‌گذار برای تشکیل سبد می‌تواند ترکیبی از اوراق بهادار و آورده نقدی باشد.

سرمایه‌گذار با امضاء قرارداد سبدگردانی، سبدگردان را جهت شرکت در مجامع و اعمال حق رای سهام و دریافت سود سهام وکیل خود قرار می‌دهد. سبدگردان وظیفه و وکالت دارد که کلیه منافع و مزایا دارایی‌های سبد هر سرمایه‌گذار را دریافت و به آن سبداختصاصی اضافه نماید.

سبدگردان، خرید و فروش اوراق بهادار برای سرمایه‌گذار را در قالب کد معاملاتی جداگانه‌ای انجام خواهد داد که ترکیبی از شناسه‌های سبدگردان و سرمایه‌گذار است.

تشکیل سبد اختصاصی

به منظور تشکیل سبد اختصاصی، سبدگردان ضمن بررسی اهداف و میزان ریسک‌پذیری سرمایه‌گذار، پروفایل ریسک و بازدهی را برای هر سرمایه‌گذار تهیه می‌نماید. در این فرآیند سرمایه­گذار ضمن ابراز اطلاعات شخصی و سوابق سرمایه‌گذاری به تکمیل پرسشنامه تعیین میزان ریسک پذیری اقدام می‌نماید. اطلاعات سرمایه‌گذار توسط کارشناسان و تحلیلگران بخش سبدگردانی ارزیابی و نتیجه آن به اطلاع سرمایه‌گذار می‌رسد. نتیجه ارزیابی پس از تأیید، توسط ایشان مبنای تصمیم‌گیری در فرآیند سبدگردانی قرار می‌گیرد.

سبدگردانی یا مدیریت پرتفوی فرآیند ایجاد و نگهداری یک پرتفوی، متناسب با اهداف بیان شده از سوی مشتری است. این فرایند برگرفته از سه مرحله کلی برنامه‌ریزی، اجرا و ارزیابی و اصلاح است. مرحله برنامه‌ریزی شامل تعیین اهداف و سیاستهای پرتفوی و نیز انتظارات از بازار سرمایه می‌باشد که در نهایت به تخصیص دارایی استراتژیکی ختم می‌شود. مرحله اجرا که مدیران پرتفوی ساختار پرتفوی را شکل می‌دهند. و نهایتاً مرحله ارزیابی که مدیران، پرتفوی را مورد نظارت قرارداده و تطابق آن با اهداف ذکر شده در برنامه را بررسی می‌کنند.

هزینه‌های مربوط به قرارداد سبدگردانی

کارمزد سبدگردان: سبدگردان در ازای مدیریت وجوه و دارایی‌های مالی سرمایه‌گذار، مبلغی را تحت عنوان کارمزد سبدگردانی از ایشان دریافت می‌نماید. این کارمزد عموماً از دو بخش ثابت و متغیر تشکیل می شود که بخش متغیر آن تابعی از عملکرد سبدگردان در بدست آوردن بازدهی می باشد. این کارمزد به صورت بسته‌های پیشنهادی به سرمایه‌گذار ارائه می‌گردد که پس از توافق نهایی در قرارداد سبدگردانی ذکر می‌گردد.
کارمزد انجام معاملات اوراق بهادار: سرمایه‌گذار مربوط به این قرارداد که مطابق مقررات بورس اوراق بهادار اخذ می‌شوند.
مالیات نقل و انتقال اوراق بهادار: سرمایه‌گذار مربوط به این قرارداد.
لازم به ذکر اینکه هزینه های مربوط به ارکان سبد از جمله امین به عهده سبدگردان بوده و سرمایه گذار هزینه ای از این بابت پرداخت نمی کند.

مزایای سرمایه گذاری در قالب سبدگردانی

  •  
  • بهره‌گیری از دانش و تجربه نیروی انسانی متخصص و باسابقه در امر سرمایه‌گذاری؛
  • مدیریت کارآمد و اثربخش در سبد سرمایه‌گذاری با استفاده از سازوکارهای علمی؛
  • مدیریت ساختاری سبد هر سرمایه‌گذار متناسب با درجه ریسک‌پذیری وی؛  
  • مالکیت مستقیم سرمایه‌گذار بر دارایی‌های سبد خود (در مقابل مالکیت مشاع در صندوق‌ها)
  • پرهیز از رفتارهای هیجانی با مدیریت عقلایی سبد؛
  • اطمینان از عدم سوء ‌مدیریت و سوء‌استفاده از وجوه، به واسطه تعدد ارکان و نهادهای نظارتی؛
  • مدیریت وجوه نقد راکد با حفظ درجه نقدشوندگی سبد متناسب با نیاز شرکت‌ها و افراد؛
  • قابلیت سرمایه‌گذاری در ابزارهای مالی که در سایر روش‌های مدیریت دارایی (مانند صندوق‌های سرمایه‌گذاری) قابلیت سرمایه‌گذاری در آن وجود ندارد، مانند: قراردادهای آتی قابل معامله در بورس و فرابورس، اوراق بهادار ناشران ایرانی (اعم از دولتی و غیردولتی) که در بورس و فرابورس پذیرفته نشده‌اند.
  •  

ارکان سبد و نحوه نظارت ارکان

اطلاعات سرمایه‌گذار نزد سبدگردان محرمانه تلقی می‌گردد و سبدگردان ملزم به حفظ اسرار سرمایه‌گذار است. همچنین سرمایه‌گذار نیز ملزم است از افشایء اطلاعات محرمانه‌ای که در رابطه با قرارداد سبدگردانی در اختیار ایشان قرار می‌گیرد، بپرهیزد. سبدگردان گزارشات ماهانه عملکرد سبد را در مهلت‌های مقرر در قرارداد سبد تهیه و برای سرمایه‌گذار ارسال می‌نماید. همچنین سرمایه‌گذار از طریق سایت سبدگردانی شرکت (http://parsianlotuspm.com) و با استفاده از نام کاربری و رمز عبور اختصاصی به گزارشات دوره‌ای سبد خویش دسترسی خواهد داشت. سرمایه‌گذار در طی دوره قرارداد سبدگردانی امکان برداشت و یا واریز وجه به سبد را دارد. این فرآیند ضمن تنظیم متمم و تأیید آن توسط طرفین قرارداد به اطلاع سازمان بورس و اوارق بهادار خواهد رسید. علاوه بر سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان نهاد ناظر بر فعالیت سبدگردانی، همواره یک موسسه حسابرسی مورد اعتماد بورس به عنوان امین، بر فعالیت‌های سبدگردانی و تطبیق آن با قوانین مربوطه نظارت دارد.